Mam zdanie – wojewódzki konkurs literacki.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim Mam zdanie! zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową No Bell w Konstancinie Jeziornie. Patronem i przewodniczącym jury został prof. Jerzy Bralczyk. Do rywalizacji przystąpiło 37 szkół reprezentowanych przez 111 uczniów. Z naszej szkoły zostały wysłane prace: Julii Dąbrowy – uczennicy kl.IV, Eweliny Maśniak – uczennicy kl.V i Czarka Babika – ucznia kl.VI. Pierwszy etap konkursu na najpiękniejsze zdanie związane z triadą platońską już za nami. Do końcowego II etapu przeszło 20 autorów najpiękniejszych zdań. Wśród nich znaleźli się  Ewelina Maśniak i Czarek Babik.

17 maja Czarek  Babik  i Ewelina Maśniak odwiedzili  Niepubliczną Szkołę  Podstawową No Bell w Konstancinie- Jeziornie. Gościem honorowym spotkania był wybitny językoznawca- profesor Jerzy Bralczyk. Uczniowie  wysłuchali  niezwykle interesującego wykładu na temat piękna mowy polskiej, a także otrzymali książki „Wiem, co mówię, czyli o dobrej komunikacji”  z  autografem profesora.  Następnie wzięli udział w warsztatach plastyczno-semantycznych, podczas których mogli utrwalić swoje zdanie na kubku ceramicznym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Sukcesy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.