Jeszcze o bezpieczeństwie

29 października do naszej szkoły zawitali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie Wydziału Ruchu Drogowego. Celem wizyty było przypomnienie głównych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie mieli także możliwość zaznajomienia się ze sprzętem jakim na co dzień posługują się w swej pracy policjanci. Zatem każdy mógł z bliska obejrzeć radiowóz, zaznajomić się z wyposażeniem, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, a także usiąść na motocyklu i założyć kask. Podczas pogadanki i w czasie prezentacji sprzętu nie brakowało pytań zadawanych przez najmłodszych policjantom. Niewątpliwie wielką atrakcją dla uczniów był pomiar prędkości przeprowadzony z policjantami na głównym skrzyżowaniu w Sokole.