Święto Niepodległości

„Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci” pod takim hasłem 8 listopada o godzinie 11.10 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczna, rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego. Uczniowie klasy IV, V i VI  przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w formie recytacji wierszy oraz śpiewaniu  pieśni żołnierskich. Dopełnieniem obchodów tego święta będzie udział delegacji uczniów wraz z panią dyrektor Dorotą Wiśnicką i Katarzyną Naporą w uroczystościach gminnych, które zaplanowano na 11 listopada o godzinie 10.00. Delegacja będzie uczestniczyła w Sobolewie we mszy świętej za Ojczyznę po której zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych w walce o wolność przy ulicy Kościuszki 17.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.