V Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

3 listopada 2010 r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się V Festiwal Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było uczczenie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej i uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dwudziestu czterech wykonawców wśród szkół podstawowych śpiewało po dwie pieśni patriotyczne. Naszą szkołę w konkursie prezentował czternastoosobowy zespół wokalny złożony z uczniów klas II-VI. . Zespół podczas występu zaśpiewał pieśni: Warczą karabiny i To piękny kraj. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności, a od organizatorów pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na V Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

1. malina pisze:

ładnie śpiewaliśmy co??;D

Możliwość komentowania została wyłączona.