Ratujemy i Uczymy ratować

images16 października 2015 r. w całej Polsce odbędzie się akcja w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W akcję tę włączą się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokole. Nie chodzi nam w szkole o pobicie kolejnego rekordu, ale głównie o naukę postępowania w sytuacji, kiedy istnieje trzeba ratowania ludzkiego życia. Obok dzieci ze szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w akcji absolwentów, gimnazjalistów, rodziców i przyjaciół. Rozpoczynamy akcję o godzinie 12.00. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny. Dla uczniów biorących udział w akcji mamy przygotowane apteczki wyposażone w niezbędne akcesoria do przeprowadzenia resuscytacji.