Sprawdzian po szkole podstawowej napisany

Uczniowie klasy 6 w dniu 8 kwietnia napisali sprawdzian podsumowujący ich edukację w szkole podstawowej. W tym roku do egzaminu przystąpiło 12 uczniów. Tegoroczny sprawdzian zdominował motyw sportu. Test składał się z 25 zadań, w tym 20 zamkniętych, w których należało zaznaczyć jedną prawidłową odpowiedź spośród 4 podanych. Tematyka zadań obracała się wokół sportu, w tym cytatów z książki „Pół wieku z piłką” legendarnego trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej Kazimierza Górskiego oraz definicji biegu maratońskiego zawartej w internetowej encyklopedii Wikipedii. Uczniowie musieli ponadto zinterpretować i przeanalizować wiersz Tadeusza Kubiaka „Łyżwiarka”, a także obliczyć długość nart skoczka. Szóstoklasiści otrzymali też zadanie opisać osobę, która – ich zdaniem – odniosła sukces. Liczymy na wspaniałe wyniki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Egzaminy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.