Gminne obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości

IMG_2395Delegacja uczniów z klasy szóstej wraz z wychowawczynią Katarzyną Naporą i dyrektorem szkoły Longiną Głowalą wzięła udział w gminnych obchodach 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które w tym roku odbyły się w Sobolewie. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks. kanonika Andrzeja Oworuszkę w intencji Ojczyzny, uczestnicy obejrzeli program artystyczny w wykonaniu Zespołu Ludowego z Gończyc. Po uroczystościach w kościele wszyscy przemaszerowali główna ulicą pod pomnik znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Sobolewie, upamiętniający ofiary walk o wolność, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i wysłuchali okolicznościowych przemówień przez Posła na Sejm Grzegorza Woźniaka, Wójta Gminy Andrzeja Koszutskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Karola Marcinkowskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.