Warsztaty pszczelarskie

W kwietniu b.r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III brali udział w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących życia pszczół i korzyści jakie dzięki nim mamy. Zajęcia poprowadziła p. Joanna Pyra – Owczarczyk, która pochodzi z rodziny pszczelarskiej, zajmującej się od lat hodowlą tych jakże pożytecznych owadów.  Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację, w trakcie której p. Asia omówiła budowę ula, wymieniła jego mieszkańców oraz zapoznała z produktami pszczelimi  takimi jak miód, wosk, pyłek kwiatowy. Uczniowie poznali różne gatunki miodu, sposób jego pozyskiwania oraz wartości odżywcze produktów pszczelich. Obejrzeli ramkę wypełnioną miodem, ubranie pszczelarskie i różne przybory potrzebne pszczelarzowi . Na zakończenie spotkania własnoręcznie wykonali świecę z węzy, którą zabrali do domu wraz ze słodkim miodowym upominkiem. Spotkanie bardzo podobało się uczniom i uświadomiło jak ważne  i pożyteczne są pszczoły. Tam gdzie one żyją i mają się dobrze tam są bezpieczne warunki życia dla ludzi.

DSC03233 DSC03235 DSC03236 DSC03237 DSC03239 DSC03241 DSC03244 DSC03247 DSC03249

Ten wpis został opublikowany w kategorii lekcje na szóstkę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.