Wycieczka do Nadarzyna

7 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Nadarzyna, gdzie odbyły się największe Targi Zoologiczne w Polsce – Warsaw Animals Days. Do dyspozycji wystawców i gości oddano dwie hale wystawowe Ptak Warsaw Expo. Wśród gości wydarzenia zdecydowaną większość stanowiły dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.Podczas wydarzenia uczniowie mogli obejrzeć m. in. wystawę psów, strefę zwierząt domowych: fretki, króliki, chomiki, kucyki, wystawę ssaków epoki lodowcowej oraz wystawę akwarystyczną. Najmłodsi mogli też podziwiać egzotyczne zwierzęta, pogłaskać wielbłąda, fotografować się z komikami oraz zakupić upominki i zabawki. Największą atrakcją była jednak wystawa motyli egzotycznych, które dzieci mogły trzymać na dłoni i karmić słodkimi owocami. Przedszkolaki mogły dotykać, oglądać pod mikroskopem czy lupą liczne okazy.Przygotowano mnóstwo atrakcji, takich jak: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stanowiska do malowania twarzy czy konsole do gier. Umileniem pobytu dzieci były zdjęcia z maskotkami znanych postaci z bajek. Oprócz tego uczestnicy wycieczki mogli się zapoznać z produktami przeznaczonymi dla zwierząt domowych (karmy, miski, smycze, obroże).Wydarzenie było okazją do zabawy dla młodszych miłośników zwierząt.Pokazy były dla dzieci bardzo ciekawe, bowiem organizatorzy przygotowali je specjalnie z myślą o najmłodszych. Było to doskonałe wydarzenie dla posiadaczy zwierząt domowych oraz wszystkich tych, którzy dopiero rozważają przygarnięcie zwierzaka pod swój dach. W innej hali wystawowej odbywały się Międzynarodowe Dni Zieleni – Green Days, którą też odwiedziliśmy. W sześciu salonach zaprezentowano rośliny ozdobne, kwiaty cięte, doniczkowe, jadalne, cebulowe, nasiona, sprzęt ogrodniczy i wyposażenie ogrodów oraz akcesoria pszczelarskie. Starsze dzieci zainteresowały się roślinami owadożernymi na tyle poważnie, że wiele z nich zdecydowało się na ich zakup. Na targach można było zobaczyć wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszyscy wzbogaceni o nową wiedzę i zadowoleni wrócili bezpiecznie do szkoły. JR

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę, Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.