„Co w lesie piszczy?” – V edycja konkursu Nadleśnictwa Garwolin

Uczniowie z naszej szkoły w dniu 7 czerwca 2017 r. brali udział w V edycji konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Garwolin pt. „Wiem, co w lesie piszczy”. Celem konkursu było upowszechnianie i rozwijanie wiedzy przyrodniczo-leśnej, kształtowanie umiejętności obserwacji przyrody oraz świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Garwolin. W konkursie rywalizowali uczniowie z 24 szkół. Szkołę Podstawową w Sokole reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Jakub Dąbrowa, Wiktoria Stoń, Ewelina Sabat której opiekunem merytorycznym była pani Janina Rudzka.Konkurs tradycyjnie odbywał się na Leśnej Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Na trasie ścieżki, na ośmiu stanowiskach, uczestnicy zmagali się z rozpoznawaniem ptaków, ssaków, drzew i krzewów, tropów zwierząt, bezkręgowców, płazów i gadów, roślin chronionych i zielnych oraz grzybów. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością rozpoznawanych gatunków. Długi czas oczekiwania na start, powroty drużyn z trasy i zakończenie pracy komisji konkursowej umilały pupile podleśniczego Jarosława Przydacza, który pojawił się z sokołem wędrownym i jastrzębiem. Uczestnicy wspólnie spędzili czas podczas zabaw i gier terenowych. Na zakończenie zorganizowane zostało ognisko dla wszystkich.Uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i nagrody książkowe. (JR)

Ten wpis został opublikowany w kategorii lekcje na szóstkę, Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.