Światowy Dzień Rzucania Palenia

W związku z przypadającym na 16 listopada 2017 roku Światowym Dniem Rzucania Palenia w naszej szkole  zostały podjęte działania o charakterze profilaktyczno-informacyjnym, ich celem było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej. Pierwszym krokiem było wspólne przygotowanie plakatów z hasłami informującymi odbiorców o bardzo szkodliwym wpływie nikotyny na organizm człowieka i zniechęcającymi do palenia tytoniu. Tuż po tym, jak uczniowie zainteresowali się  tematyką zawartą na plakatach zorganizowany został happening, w którym uczniowie pod kierunkiem wychowawców klas przygotowali znaczki antynikotynowe, czytali wierszyki o szkodliwości palenia, rozwiązywali zagadki, układali rymowanki ośmieszające palenie papierosów, wygłaszali hasła zachęcające do rzucania palenia, rozdawali swoim kolegom    i koleżankom ulotki informujące o chorobach wywołanych paleniem papierosów. Uczniowie zostali również poproszeni o przekazane ulotek również swoim rodzicom i znajomym. Osoby biorące czynny udział w akcji zniechęcały do palenia tytoniu poprzez informowanie o tym jakie szkodliwe substancje zawierają papierosy  oraz  w oryginalny  sposób ukazali skutki palenia tytoniu . Innym działaniem podjętym w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia było przygotowanie krzyżówek, które chętni uczniowie klas IV-VI rozwiązywali sprawdzające swoją wiedzę na temat wpływu nikotyny na zdrowie i życie człowieka – za poprawne rozwiązanie rozdawane były nagrody.  Dla podkreślenia istoty Światowego Dnia Rzucania Palenia w klasach IV- VII zostały przeprowadzone przez wychowawców przy współpracy z pielęgniarką szkolną profilaktyczne godziny wychowawcze z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej ,,Dziękuję, nie palę,, oraz wykonali plakaty zniechęcające do sięgania po tak szkodliwą dla naszego zdrowia i życia substancję jaką jest tytoń. Koordynatorem akcji profilaktyczno-informacyjnej w naszej szkole była pani Janina Rudzka. (aut.J.R)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.