III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Samogoszczy

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji  ich umiejętności  oraz dorobku artystycznego, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, prezentowanie i popularyzacja utworów muzycznych krajów europejskich, kształtowanie postawy twórczego uczestnictwa w dorobku kulturalnym Europy. W tym roku jednym z patronów konkursu było  Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W konkursie wystąpiło ponad 50 wokalistów z powiatu garwolińskiego w kategoriach: uczniowie klas III-VI i VII – II , III gimnazjum. Zadaniem uczestnika było solowe wykonanie piosenki w jednym z trzech języków obcych: angielskim, hiszpańskim lub rosyjskim.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowała: Julia Malinowska z piosenką One way ticket zespołu Eruption oraz Wiktoria Babik, która zaśpiewała piosenkę Sealed with the kiss z repertuaru Jasona Donovana. Dziewczyny do konkursu przygotowywał Krzysztof Szostak. Miejsca nie udało się zdobyć, ale wokalistki zdobyły nowe doświadczenia i godnie reprezentowała naszą placówkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.