Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

15  października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku  dzieci zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym. Utrudnieniem była ocena jury, które bacznie przyglądało się różnym zadaniom wykonywanym przez uczniów pierwszej klasy. Po zdaniu egzaminu w symboliczny sposób poprzez  przysięgę i pasowanie ołówkiem, uczniowie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Dyplomy pasowania na ucznia wręczyła Dyrektor Szkoły p. Longina Głowala. Następnie rodzice i starsi uczniowie wręczyli pierwszakom upominki i złożyli życzenia. Fakt obecności nauczycieli, rodziców, uczniów klas starszych  podkreślił znaczenie tej uroczystości. Po części oficjalnej uczniowie klasy I wspólnie z rodzicami posadzili krzew na terenie szkoły a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. /D.W./

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.