Dzień patriotyczny w naszej szkole

9 listopada  w naszej szkole poświęcony był 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Od godziny 9.00 rozpoczął się konkurs dla wszystkich klas ze znajomości symboli narodowych. O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska, nauczyciele i zebrani  rodzice uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a następnie obejrzeli program patriotyczny w wykonaniu uczniów klasy szóstej i siódmej. W programie usłyszeliśmy piosenki, które uczniowie wykonywali podczas Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Po programie artystycznym wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych   z etapu szkolnego tego konkursu. Dzień ten zakończyliśmy ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród za konkurs o symbolach narodowych.  Warto podkreślić, że wagę tego święta podkreślili ubiorem uczniowie i nauczyciele. Na szczególną pochwałę za to, zasługują klasy najmłodsze !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii lekcje na szóstkę, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.