Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta jest chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa. Każdy uczeń mógł w tym dniu przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji i przerw oraz podczas wspólnej zabawy. Maskotki były różne, od  bardzo malutkich do bardzo dużych.  Tradycyjnie z okazji święta pluszowych przyjaciół zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. W oddziale przedszkolnym i klasach pierwszej i drugiej odbyła się prezentacja swoich misiów, zabawy z kartami plastycznymi, odgadywanie zagadek o misiach, konkurs ,,Wyjadanie miodku”. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o zielonym misiu. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem obrazków do kolorowania. Dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi./ JR/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.