Żywa lekcja przyrody

30 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody przygotowanej przez Firmę  „Klaps Art” z Krakowa. Podczas zajęć  dzieci poznały środowisko, tryb życia, cechy budowy wewnętrznej i zewnętrznej oraz sposób odżywiania
i rozmnażania się płazów egzotycznych. Uczestnicy zajęć mogli zobaczyć i usłyszeć egzotyczne płazy  bezogonowe: żabę indonezyjską, rzekotkę australijską, ropuchę agę,  rzekotkę australijską, kumaka dalekowschodniego oraz ogoniaste: salamandrę tygrysią
i  traszkę japońską. Wszystkie prezentowane płazy pochodziły z certyfikowanej hodowli. Niestety nie zobaczyliśmy żadnego rodzimego okazu, ponieważ wszystkie płazy żyjące
w Polsce są pod ochroną!  Dużą atrakcją dla uczniów było to, że mogli  dotknąć
i pogłaskać  piękną salamandrę tygrysią. Żywa lekcja przyrody to dla uczniów zawsze bardzo cenne i niezapomniane doświadczenie. Bardzo ważnym elementem zajęć było uświadomienie uczniom jak wielkie znaczenie mają płazy w przyrodzie oraz jak ważna jest ich ochrona. Jak każde spotkanie z żywymi organizmami, tak i to dostarczyło bardzo wielu pozytywnych emocji 🙂 Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania! Jedno wiemy na pewno- płazy są okazami wyjątkowo wrażliwymi na zanieczyszczenie środowiska, są również bardzo potrzebne w całym ekosystemie dlatego warto zadbać o ich bezpieczny rozwój. /JR/

Ten wpis został opublikowany w kategorii lekcje na szóstkę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.