Wigilia szkolna

20 grudnia 2018r. pod hasłem ,,Maleńka przyszła miłość” odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne z udziałem rodziców, nauczycieli i uczniów. W pięknie udekorowanej sali, w przepięknych strojach, przy choince i żłóbku, uczniowie przedstawili Jasełka. W postać Maryi i Józefa wcielili się uczniowie kl. III – Gabrysia Stodulska i Mikołaj Bieńko. Do symbolicznego żłóbka przybyli pastuszkowie, aniołowie, Trzej Królowie i dzieci z darami dla małego Jezuska. W postaci te wcielili się uczniowie klas młodszych. Natomiast uczniowie klas starszych przedstawili scenki z życia współczesnego, nawiązujące do zbliżających się świąt. W trakcie przedstawienia słuchaliśmy również kolęd w wykonaniu uczniów. Na zakończenie zabrzmiała ,,Kolęda dla nieobecnych”oraz ,,Maleńka miłość”. Po części artystycznej pani dyrektor Longina Głowala złożyła wszystkim zebranym świąteczno-noworoczne życzenia. Następnie wszyscy mogliśmy podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia. (E.F.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.