Dzień Babci i Dziadka

Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i przypadające dzień później Święto Dziadka, to bardzo ważne daty w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Sokole. W tym roku uroczystość odbyła się 20 stycznia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej  w Sokole.  Zaproszeni goście, kochani Dziadkowie, licznie przybyli w nowo otwarte  mury świetlicy wiejskiej, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Swą obecnością naszą uroczystość uświetnili także: Wójt Gminy Sobolew – Maciej Błachnio, Zastępca Wójta  Gminy Sobolew – Monika Garnek – Owczarczyk. W pięknie udekorowanej sali, dzieci przedstawiły program artystyczny nad przygotowaniem, którego czuwały Janina Rudzka oraz Iwona Pieniak. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli przedstawienie ,,Dziadek Marian i babcia Gienia”, a także pokazy taneczne ,,Smerfny rap”, ,, Babuszki ”, ,, Sofija ”, ,,Wymarzona”, w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków.  Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, były to piernikowe serca oraz cudne laurki. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Nie obyło się również bez życzeń od dyrektora szkoły – Longiny Głowali, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła dziadkom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. (J.R.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.