Dzień Dziecka inaczej

Najczęściej Dzień Dziecka kojarzy nam się z grami i zabawami, z tym, że nauczyciele są bardziej pobłażliwi w szkole. W tym roku w naszej placówce ten dzień wyglądał zupełnie inaczej. Uczniowie wraz z Dyrekcją szkoły oraz wychowawcami wzięli udział w VIII Festynie Archeologicznym w Liwie prezentującym czasy średniowieczne. Festyn miał charakter edukacyjno – rozrywkowy. . Ze względu na okrągłą sześćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem, obok pokazów i warsztatów rzemieślniczych szczególny nacisk położono na prezentację późnośredniowiecznych militariów i wojskowości.
Dla uczniów przygotowane został dodatkowe atrakcje, m.in. warsztaty archeologiczne, warsztaty garncarskie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości, Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.