Pokaz historyczny

8 marca naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna EXPLANATION , która zabrała uczniów w fascynującą podróż w czasie. Dzięki żywej lekcji historii „Złoty wiek Rzeczpospolitej szlacheckiej” wszystkie dzieci miały niepowtarzalną okazję przenieść się do minionych wieków i poznać zwyczaje  w nich panujące, a co odważniejsi doświadczyć ich również na własnej skórze. Odziani w stroje szlacheckie panowie przybliżyli zebranym szereg ciekawostek związanych ze stanem szlacheckim, ówczesną modą, obyczajowością, kulturą, batalistyką i życiem codziennym. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek chłopców. A na zakończenie każdy mógł dać się zakuć w dyby, przekonać się, jak ciężkie były ówczesne miecze oraz obejrzeć pozostałą broń. Żywa lekcja historii pozwoliła spojrzeć na dzieje w nieco inny sposób, stać się uczestnikami przedstawianych wydarzeń, a dzięki emocjom jej towarzyszącym bez wątpienia pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów. (D.W)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.