Dzień samorządności szkolnej

21 marca obchodziliśmy Dzień samorządności uczniowskiej. W tym dniu w szkole było inaczej niż zawsze. Na początku pani Dyrektor przekazała szkołę pod opiekę nowej kadry pedagogicznej. Ósmoklasiści wcielili się w role nauczycieli poszczególnych przedmiotów, poprowadzili 4 ciekawe lekcje dla młodszych koleżanek i kolegów. Od  godz. 9.00 uczniowie mogli sprawdzić się w konkursie matematycznym „Kangur”. Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej You can sing”. Uczniowie chętnie zaprezentowali swój talent  do śpiewania oraz umiejętności językowe. Zaszczycili oni publiczność piosenkami w języku angielskim tj. „Light me up”, “She likes chocolate”, “There’s a school in my town”, “Are you happy?”, “I go swimming”.

Wyniki konkursu: I miejsce- Gabriela Stodulska, II miejsce- Nikola Ghazaryan, III miejsce- Joanna Kołaczek (uczennice klasy III), wyróżnienia: Wiktoria Wiącek i Alicja Kołaczek (kl. II), Dominika Staros (kl. III) i Michał Mądry  (kl. V).

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Iwona Pieniak. Tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Janiną Rudzką  i p. Iwoną Pieniak zapewnił również inne konkursy:

  1. : „Zdrowa i smaczna kanapka”, a także „Strój z bajki, książki bądź wiosenny”. Uczniowie zachwycili widownię i jury pięknymi przebraniami, dodatkowymi rekwizytami oraz prezentacją strojów niczym modele na wybiegu. Komisja była również pod wrażeniem przygotowanych kanapek. Uczniowie zadbali o każdy element, który znajdował się na nich, a w szczególności estetykę wykonania oraz walory zdrowotne. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do powyższych konkursów. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali zdrowe jabłka i atrakcyjne nagrody.

Został również podsumowany Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora szkoły. Najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni medalami.  Zwieńczeniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było wspólne oglądanie filmu. (I.P)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.