Spotkanie wielkanocne

W kalendarzu jest wiele dni radosnych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Święto Paschy czyli Wielkanocy. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Uczniowie klas VI – VIII starali się przygotować nas do owocnego przeżycia tych świąt. Dnia 12.04.2019r. przedstawili montaż  muzyczno – literacki, przygotowany pod opieką księdza Marcina Budzyńskiego. Jego najważniejszym celem było ukazanie znaczenia krzyża jako znaku zbawienia.Zebrani na sali: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli pogłębić ducha swojej wiary i w zadumie nad własnym życiem, przygotować się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.Następnie pani dyrektor Longina Głowala podziękowała: uczniom i księdzu Marcinowi za przygotowanie wzruszającej uroczystości oraz p. Janinie Rudzkiej i p. Iwonie Pieniak za pięknie udekorowany  stół wielkanocny, złożyła wszystkim zebranym serdeczne, świąteczne życzenia.Tradycyjnie, jak co roku  na sali nastąpiło dzielenie się jajkiem wielkanocnym  z okazji tych radosnych Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że tegoroczne święta Wielkiej Nocy przyniosą wiele radości, miłości i uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych.Ten niezwykły  czas na długo pozostanie w naszych sercach. (J.R.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.