Spotkanie wielkanocne

W kalendarzu jest wiele dni radosnych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Święto Paschy czyli Wielkanocy. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Uczniowie klas VI – VIII starali się przygotować nas do owocnego przeżycia tych świąt. Dnia 12.04.2019r. przedstawili montaż  muzyczno – literacki, przygotowany pod opieką księdza Marcina Budzyńskiego. Jego najważniejszym celem było ukazanie znaczenia krzyża jako znaku zbawienia.Zebrani na sali: uczniowie, nauczycieleoraz pracownicy szkoły mogli pogłębić ducha swojej wiary i w zadumie nad własnym życiem, przygotować się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.Następnie pani dyrektor Longina Głowalapodziękowała: uczniom i księdzu Marcinowi za przygotowanie wzruszającej uroczystości oraz p. Janinie Rudzkieji p. Iwonie Pieniakza pięknie udekorowany  stół wielkanocny, złożyła wszystkim zebranym serdeczne, świąteczne życzenia.Tradycyjnie, jak co roku  na sali nastąpiło dzielenie się jajkiem wielkanocnym  z okazji tych radosnych Świąt Wielkanocnych.Mamy nadzieję, że tegoroczne święta Wielkiej Nocy przyniosą wiele radości, miłości i uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych.Ten niezwykły  czas na długo pozostanie w naszych sercach. (J.R.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.