Wiem co w trawie piszczy

Zgodnie z zapowiedzią 6 czerwca 2019 roku, odbyła się VII edycja konkursu przyrodniczo – edukacyjnego „Wiem, co w lesie piszczy” zorganizowana przez Nadleśnictwo Garwolin. Konkurs tradycyjnie odbył się na Leśnej Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Na trasie czterokilometrowej ścieżki, na ośmiu stanowiskach, uczniowie zmagali się z rozpoznawaniem ptaków, ssaków, drzew i krzewów, tropów zwierząt, bezkręgowców, płazów i gadów, roślin chronionych i zielnych oraz grzybów. Uczniowie naszej szkoły: Jakub Dąbrowa (kl.6),  Olga Piórkowska (kl.5), Mateusz Sabat (kl.5) wykazali się bardzo dobrą znajomością rozpoznawanych gatunków, co świadczy o dużym zaangażowaniu młodzieży i opiekuna – Janiny Rudzkiej. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział, przygotowanie, cierpliwość i niezwykłą dyscyplinę czasową, która była warunkiem sprawnego przeprowadzenia konkursu. Uczniowie za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !   (JR.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.