Pasowanie na ucznia

We wtorek 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Pierwszaki przygotowały program artystyczny, w którym chwaliły się swoimi pierwszymi osiągnięciami. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy poczcie flagowym szkoły wychowawczyni czytała tekst ślubowania, a dzieci powtarzały słowa ślubowania. Po ślubowaniu każdy uczeń z klasy był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem”. Dzieci z rąk wychowawcy i rodziców otrzymali również pamiątkowe dyplomy i lektury do czytania. Był to niezwykły moment. Uczniowie byli tym faktem bardzo przejęci. By to wydarzenie upamiętnić klasa pierwsza posadziła w ogrodzie szkolnym drzewko. Po tylu wrażeniach w sali lekcyjnej czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich niezapomniany, przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.