Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

4 grudnia podczas zajęć wychowania fizycznego klasy IV, VI i VII przeszły szkolenie przeprowadzone przez Krzysztofa Szostaka z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie miało dwie części – teoretyczna i praktyczną. W części teoretycznej dzieci uczyły się jak wezwać pomoc do poszkodowanego, jakie podjąć działania, kiedy poszkodowany oddycha, a jakie kiedy nie oddycha. W części praktycznej na manekinach uczniowie ćwiczyli jak wykonać pozycję boczną ustaloną oraz reanimację. W ćwiczeniach wzięło udział ponad 30 uczniów, którzy od dziś są bardziej świadomi odpowiedzialności za ratowanie drugiego człowieka. Szkolenie było zaplanowane w Planie Pracy Szkoły. Klasy ósme szkolenie odbędą w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa. Wkrótce też odbędą zajęcia praktyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły połączone z prezentacją filmu. (K.S)