Bezpieczne ferie – pogadanka z policjantem

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Sobolewie mł.asp. Piotrem Łukiewiczem. Prowadzący spotkanie przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku i poboczu oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Podczas spotkania z policjantem uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji. (K.S)