Góra grosza

W naszej szkole w dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Góra Grosza” poprzez zbiórkę monet (od 1 gr. do 5 zł). Głównym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Pieniądze były zbierane, zliczane i wysłane na wskazany adres przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Katarzyną Kowalczyk i p. Iwoną Pieniak.
Zbiórka monet jest skierowana do dzieci, które doznały rozłąki z rodzinami bądź są zagrożone, a w szczególności:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej,
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej,
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej,
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych,
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia,
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Nasza szkoła wspólnie zgromadziła 119,41 zł. Jest to bardzo doby wynik!!! (I.P.)