Święto Niepodległości

11 listopada 2011r.  przypada 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto należy do najważniejszych w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu niezwykle ważnemu dla istnienia Polski wydarzeniu, przygotowana przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem wychowawczyni Janiny Rudzkiej. Uroczystość rozpoczęła się zaśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie szkoły przedstawili program poetycko-muzyczny przywołujący obrazy przeszłości Polski, wydarzenia bezpośrednio skutkujące zrzuceniem przez nasz kraj jarzma niewoli. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z Koła muzycznego, którzy dzielnie do tej uroczystości się przygotowywali. Wśród tradycyjnych piosenek z okresu I wojny światowej takich jak: Przybyli ułani pod okienko, Pierwsza Kadrowa, Ułani malowane dzieci, były także inne z późniejszych okresów naszych dziejów. Ta akademia była cenną lekcją patriotyzmu, ale też wrażliwości, która pomaga docenić wielkie i małe czyny naszych przodków. Dopełnieniem tej lekcji był udział delegacji szkolnej na czele z Panią dyrektor w obchodach tego święta w Sobolewie, gdzie po  uroczystej Mszy Świętej uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych za naszą Ojczyznę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to Święto Niepodległości

  1. Anonim pisze:

    Fajnie wyglądam z Marcinem!!!!!!

  2. Anonim pisze:

    NO ZGADZAM SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.