Kiedy wrócimy do szkoły?

Podczas konferencji prasowej w piątek, 24 kwietnia 2020, minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosili decyzję, dotyczącą opóźnienia otwarcia szkół. Przypomnijmy, zgodnie z wcześniejszą decyzją rządu, szkoły miały pozostać zamknięte do 26 kwietnia. Teraz ten termin został przedłużony do 24 maja. Przełożone zostały również egzamin ósmoklasisty, zawodowy oraz matura 2020.  Matury odbędą się od 8 do 29 czerwca. Nie będą miały części ustnej. Od 16 do 18 czerwca odbędą się egzaminy 8-klasisty. Od 22 czerwca do 9 lipca egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe i 17-28 sierpnia egzaminy zawodowe. Będą się one odbywały w nowych zasadach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa dla uczniów i egzaminatorów. Decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół nie oznacza rezygnacji z zajęć lekcyjnych. Uczniowie nadal uczęszczają na lekcje online w ramach nauczania zdalnego. Tymczasem nasi uczniowie już bardzo tęsknią za szkołą… Jedna z naszych uczennic wyraziła to na rysunku.