Spotkanie wigilijne i „jasełka”

21 grudnia późnym popołudniem odbyło się w naszej szkole szczególne spotkanie, w którym bardzo licznie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i społeczność lokalna. Spotkanie to miało oczywiście związek ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, stąd również obecność księdza kanonika Jana Spólnego i wikariusza Michała Rodaka. Tradycyjne Jasełka poprzedził występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały wiersze i zaśpiewały kolędę.  Punktem naczelnym były Jasełka w wykonaniu dzieci klas I-VI pod kierunkiem nauczycieli klas edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci przedstawiły sceny biblijne od momentu stworzenia świata aż do narodzenia Jezusa. W rolę Marii i Józefa wcieliły się Marysia Rucińska i Cezary Babik. Ogromnym kunsztem wykazali się również uczniowie klasy szóstej, którzy przedstawili scenę z piekłem i kuszeniem. Cały spektakl przepełniony był śpiewem i grą na dzwonkach popularnych pastorałek i kolęd w wykonaniu uczniów koła muzycznego. Po zakończeniu przedstawienia pani Dyrektor złożyła zebranym świąteczne życzenia, a ksiądz Michał odczytał fragment ewangelii o narodzeniu. By tradycji stało się zadość wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.