Sprzątanie Świata 2010

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana jest w dniach 17-19 września pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci. Pomysł na sprzątanie Ziemi narodził się w 1989 roku w Australii, kiedy to około 40 tys. mieszkańców Sydney zbierało śmieci na terenie portu.

W Polsce akcja odbywa się już po raz 17. Mimo, iż skierowana jest ona do wszystkich mieszkańców miast i wsi, to najchętniej uczestniczą w niej przedszkolaki, uczniowie szkół oraz harcerze, którzy już od najmłodszych lat uczą się postaw proekologicznych i uświadamiają sobie przy okazji sprzątania, że lepiej wyrzucać pojedyncze śmieci do kosza, niż później sprzątać ich całe mnóstwo. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami każdego roku chętnie włączają się w tę inicjatywę wychodząc na ulice Sokoła i sprzątając teren wokół szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.