X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia została przeprowadzona ogólnoszkolna tygodniowa akcja, podczas której na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Szkoły z różnych stron świata, także nasza, uczestniczyły w tym wydarzeniu.  Celem tej akcji edukacyjnej jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki.
W połowie września uczniowie zostali poproszeni o przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w domu, aby „tabliczkowe” zaległości po wakacjach mogły zniknąć. Przez kilka dni w różnej formie, ćwiczyliśmy wspólnie tabliczkę mnożenia na początku lekcji.
2  października 2020 roku klasy III -VIII zostały poddane egzaminowi na swoich lekcjach matematyki. W czasie 10  minut uczniowie odpowiadali pisemnie na 20 pytań  z tabliczki mnożenia .
Mistrzem klasy III została :  Karolina Malinowska (I miejsce), Małgorzata Piórkowska i Szymon Bieńko ( II miejsce);
klasa  IV : Alicja Kołaczek;
klasa V: Nikola Ghazaryan