Święto Niepodległości w naszej szkole

9 listopada została zorganizowana uroczysta akademia, upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości. Uczciliśmy bohaterstwo i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyraziliśmy radość z tego, że żyjemy w suwerennym państwie. Program uroczystości patriotycznej, podkreślony piękną dekoracją autorstwa p. Janiny Rudzkiej, przygotowała młodzież z klasy ósmej pod kierunkiem nauczycieli: p. Bożeny Jurczak i p. Iwony Pieniak, a oprawę muzyczną zapewnili uczniowie pod kierunkiem p. Krzysztofa Szostaka. Na początku akademii uroczyście zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, dając wyraz dumy z bycia Polakami. Uczniowie klasy ósmej przypomnieli historię odzyskania niepodległości przez Polskę młodszym kolegom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, zasiadającym na widowni. Gromkimi brawami zostały nagrodzone wzruszające wykonania piosenek patriotycznych przez uczniów klas I-VIII m. in. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Ojczyzno ma…”, „Biały orzeł” oraz piękne recytacje wierszy. Uroczystość zakończyła piosenka „Kocham wolność”, po czym przemówiła p. Longina Głowala – dyrektor szkoły, podkreślając znaczenie Święta Niepodległości oraz szacunku dla naszych przodków, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. (I.P.)