Kolejne działania w Projekcie „Emp@tyczna klasa”

W ramach II edycji Ogólnopolskiego Projektu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Emp@tyczna klasa” w listopadzie uczniowie naszej szkoły zrealizowali szereg wydarzeń dotyczących życzliwości i tolerancji.
Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę z okazji „Światowego Dnia Życzliwości”.
Na zajęciach z wychowawcami klasy 4-8 zastanawiały się nad znaczeniem tych pojęć i niezapominaniu o nich na co dzień. Klasa 4 i 5 wykonała drzewko życzliwości, klasa 6 – oglądała film na temat tolerancji na tle rasowym, wyglądu, zasobów pieniężnych oraz do wylosowanej litery z wyrazu „tolerancja” dopisywali swoje skojarzenia, ozdabiali prace, klasa 8 – tworzyła krzyżówki, łańcuszki z synonimami, symbolami tolerancji. (I.P)

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Święto to ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie. Wychowawcy  przypominali, dlaczego warto takie postawy okazywać. W ramach „Tygodnia Życzliwości” uczniowie klasy IV i V wykonali na zajęciach z wychowawcą „Drzewo Życzliwości”. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. (K.N)