Wycieczka na Mazury

W dniach 8-10 czerwca uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w  trzydniowej wycieczce na Mazury. Pierwszego dnia zobaczyli Forty Bema – Pomnik Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką z 1831 r. Następnie odwiedzili Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie położony na pięknym wzniesieniu nad rzeką Narew, prezentujący dawną historię ludności kurpiowskiej.  Kolejnym ciekawym miejscem był Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Pan przewodnik oprowadzając grupę opowiadał o różnych gatunkach zwierząt i ich zwyczajach. Po południu uczestnicy wycieczki mogli poczuć wyjątkowy klimat podczas spaceru po porcie żeglarskim w Mikołajkach. W godzinach wieczornych dotarli do pensjonatu Żabinka, gdzie czekała na nich kolacja i miejsca noclegowe. Drugi dzień rozpoczął się od porannego spaceru po molo nad jeziorem Mamry. Duże emocje wzbudziło zwiedzanie bunkrów niemieckich w Mamerkach, zaś czasem relaksu był rejs statkiem po jeziorze Niegocin. W Giżycku uczniowie mieli możliwość obejrzeć jedną z najbardziej znanych atrakcji miasta-ręczny sposób otwierania mostu obrotowego oraz posłuchać opowieści o Twierdzy Boyen. Po obiadokolacji  uczestnicy wycieczki aktywnie  spędzali czas grając w koszykówkę i piłkę nożną. Trzeci dzień rozpoczął się od spaceru po Mrągowie, gdzie uczniowie mogli podziwiać amfiteatr i odpocząć nad jeziorem Czos. Następnym punktem programu było Szczytno- ruiny zamku krzyżackiego. W drodze powrotnej czekał na wszystkich smaczny obiad w karczmie „Leśniczanka”, zaś ostatnim punktem wycieczki był Pułtusk. Tam uczniowie przeszli po jednym z najdłuższych rynków w Europie oraz podziwiali zamek renesansowy położony na niewielkim wzgórzu nad Narwią. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Sokoła, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. (K.N)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.