Sukces wokalistów klasy III na Gminnym Konkursie Piosenki

16 kwietnia w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Szkolnej skierowany do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem była świetlica gminna . Tegoroczny konkurs był pod hasłem  „Cztery pory roku w piosence”. Celem konkursu była  popularyzacja piosenek ukazujących piękno poszczególnych pór roku, a także szukanie nowych talentów wokalnych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV-VI. Pierwszą kategorię wiekową zdominowali uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły, zdobywając  wszystkie trzy miejsca!!! Pierwsze miejsce zdobyła Marysia Rucińska piosenką „Lato”, drugie miejsce podzielił z koleżanką z Gończyc Przemysław Babik, który zaśpiewał piosenkę „Przychodzi lato”, a trzecie miejsce na podium należy do Julii Dąbrowy za piosenkę „Lato na dywanie”.  W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali: Kamila Maraszek z klasy IV i Patryk Banaszek z klasy VI. Niestety tym razem zabrakło kilku punktów by i oni mogli stanąć na którymś miejscu  podium. Trzeba przyznać, że tegoroczny konkurs stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Dominowały piosenki związane z wiosną i latem. Zabrakło jedynie piosenek związanych z porą zimową.  Jury, które tworzyli sami wykonawcy wraz z opiekunami, oddawało głosy na poszczególnych wykonawców w podobny sposób jak na Konkursie Eurowizji. Każdy uczestnik, nie wyszedł z sali bez dyplomu i nagrody pocieszenia w postaci słodyczy i przyborów do pisania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Sukcesy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.