Czytam, bo lubię!

Od 4 marca rozpoczęła się w naszej szkole akcja pt.”Czytam, bo lubię”, która ma na celu wzbudzić wśród dzieci chęć sięgania po literaturę dla nich skierowaną. Jak ważne jest czytanie nikogo chyba nie trzeba uświadamiać. Akcja w naszej szkole jest niezwykła i bardzo przemyślana. Każdego dnia w czasie drugiej przerwy wszyscy uczniowie szkoły uczestniczą w 10-minutowym słuchaniu czytanych przez nauczycieli bajek, opowiadań, które w czasach młodości były ich ulubionymi. Oczywiście nie brakuje tekstów z literatury dziecięcej współczesnej. Cała akcja jest tak skonstruowana, że dzieciom czytają nauczyciele, następnie kilkoro rodziców, a zakończą sami uczniowie konkursem pięknego czytania. W pierwszym tygodniu opowiadania i bajki prezentowali: Krzysztof Szostak, ks. Adam Potapczuk i P. Anna Lis.  W drugim tygodniu dzieci słuchały opowiadań czytanych przez Panie: Edytę Flont, Dorotę Wiśnicką, Ewę Łysiak, Teresę Kaczkowską i Longinę Głowalę. W trzecim tygodniu po prezentacjach pań: Janiny Rudzkiej i Katarzyny Napory w akcję włączyli się również rodzice – Anna Bożek, Marcin Filipowicz i Wioletta Dąbrowa. Nadrzędnym celem jest podniesienie poziomu świadomego czytelnictwa wśród uczniów.

DSC02309DSC02317DSC02320DSC02334DSC02337DSC02345DSC02348DSC02351DSC02354DSC02356DSC02359DSC02360

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.