Czytamy ze Słodziakami

Pasję do czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Uczniowie klas I – III  przygotowali lekcję ,,Czytamy ze słodziakami” zachęcającą do codziennego czytania. Wszyscy uczniowie i ich nauczyciele mieli za zadanie głośno przeczytać przygotowany fragment książki Renaty Piątkowskiej ,,Gang Słodziaków”. W lekcji uczestniczyły również dzieci z oddziału przedszkolnego, które z uwagą przysłuchiwały się swoim starszym kolegom. Podczas czytania towarzyszyły nam maskotki Słodziaków: Jeż Jeżyk, Sowa Zosia, Bóbr Borys, Zajęczyca Zuzia, Lis Lucek i Ryś Rysio. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały albumy zachęcające do codziennego czytania przez 21 dni. Za każdy podpis rodzica poświadczający spędzenie tego czasu z książką nauczyciel przyznawał nagrodę – naklejkę ze Słodziakiem. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się zmotywować najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytania. (E.F.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, lekcje na szóstkę. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.