Dzień z mitologią

20 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień z Mitologią. Mitologia grecka to jeden z fundamentów europejskiej kultury i niewyczerpane źródło najistotniejszych wartości. Aby przybliżyć społeczności szkolnej mądrość zawartą w mitach, uczniowie klasy V i VI przygotowali przedstawienie na podstawie mitu „Demeter i Kora”. Aktorzy wczuli się w odgrywane role: nimf, Kory, Zeusa, Hadesa, Heliosa i Demeter. Do swojego występu przygotowali piękne stroje i rekwizyty, a  bogata dekoracja przedstawiająca Olimp, Hades i łąkę nad brzegiem morza dodatkowo uświetniła występ. Wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie oratorskim „Trzeszczące wierszyki łamiące języki”. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich oratorskich zdolności przed jury i zgromadzoną społecznością szkolną. Aby zachęcić uczniów do sięgania po literaturę związaną z  mitologią pani bibliotekarka przygotowała wystawę książek. Zostały zaprezentowane także prace plastyczne wykonane na konkurs. Uczniowie dowiedzieli się, co oznaczają związki frazeologiczne związane z mitologią, a także poznali zwroty zaczerpnięte z języka greckiego. Zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy: Szkolny Konkurs Mitologiczny „Z wizytą na Olimpie” i Szkolny Konkurs Plastyczny „W kręgu mitów i kultury antycznej”, zaś zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Odbył się też pokaz mody inspirowanej modą antyczną w wykonaniu uczniów klasy VII Dziewczyny ubrane w długie sukienki a la chiton i  długie szale, dodatkowo wzbogaciły swoje stroje bogatą biżuterią i ozdobnymi zapinkami. Taka stylizacja sprawiła, że uczniowie wyglądali jak starożytni bogowie i boginki. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Dorota Wiśnicka, Janina Rudzka i Katarzyna Napora.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje społeczne, lekcje na szóstkę, Wyjazdy i warszataty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.