Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

12 czerwca 2024 r. w GDK w Sobolewie odbył się I Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych. Głównym założeniem konkursu była popularyzacja polskiej kultury i tradycji ludowej. Uczniowie naszej szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w sztuce na motywach „Antka” Bolesława Prusa. W przedstawieniu zostało ukazane trudne życie na wsi w XIX wieku, kary cielesne stosowane w szkole zamiast pochwał i innych środków wychowawczych. Nie zabrakło też dawnych zabaw, o których już dzisiaj niewiele osób pamięta: ciuciubabki i zabawy w kotka i myszkę. Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu, a p. Dorocie Wiśnickiej i Katarzynie Napora pomysłu i przygotowania uczniów do występu. (zdjęcia pochodzą z galerii GDK w Sobolewie) (K.N)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.