Innowacja pedagogiczna – Hiszpania

Dnia 07.02.2023 r. klasa IV wraz z wychowawcą zaprosiła uczniów i nauczycieli  na wirtualną  podróż do słonecznej Hiszpanii w  ramach innowacji pedagogicznej. Tego dnia rozbrzmiewały hiszpańskie rytmy, salę lekcyjną dekorowała piękna scenografia, a uczniowie tej klasy przybyli ubrani w stroje hiszpańskie. Zgromadzona społeczność szkolna miała możliwość poznać położenie geograficzne kraju, stolicę, symbole narodowe i wysłuchać hymnu w postawie zasadniczej. Zebrani dowiedzieli  się z czego słynie Hiszpania, między innymi co to jest La Tomatina, corrida i  narodowy taniec flamenco oraz wiele innych ciekawostek. Odwiedzili Wyspy Kanaryjskie, Barcelonę i Lanzarotte także stadion Realu Madryt i FC Barcelony. Uczniowie wykonali plakaty o kulturze flamenco oraz  obejrzeli film z podróży Bolka i Lolka do Hiszpanii. Wyeksponowana  na tablicy informacyjnej wystawa obrazów Pablo Picassa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przeprowadzili eksperyment i podziwiali spektakularny wybuch wulkanu, którego efekty były zachwycające. Wszyscy mogli skosztować pysznych lizaków Chupa Chups, które wymyślił Hiszpan Enric Bernat. Ciekawą atrakcją tego dnia była hiszpańska fotobudka  w której można było sobie zrobić zdjęcia. Występ bardzo podobał się publiczności szkolnej i został nagrodzony gromkimi brawami. Uroczystość przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie klasy czwartej angażowali się w przygotowanie rekwizytów i dekorację sali lekcyjnej. Ta  niezapomniana  przygoda z gorącej Hiszpanii pozostanie z nami na długo w pamięci.  (A.M)