Jasełka 2019

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością, czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich rozwiązują wszystkie problemy. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z rodziną i bliskimi. W naszej szkole dnia 19.12.2019 r. rozpoczęliśmy wyjątkowy czas – czas Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją jest wystawianie uroczystych jasełek ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło co oznacza żłób, mogą być też nazywane szopką.  Stało się tak również w tym roku, Pani dyrektor – Longina Głowala , powitała zebranych, którzy tego wieczoru mogli być z nami:  ks. Adama Potapczuka – wikariusza Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim, rodziców, uczniów, nauczycieli, obecnych i byłych pracowników szkoły. Publiczność miała przyjemność obejrzeć przedstawienie jasełkowe o wdzięcznym tytule „Wędrówka do Betlejem”, które zaprezentowali utalentowani uczniowie. Jasełkowa inscenizacja miała tradycyjną obsadę: w rolę Maryi wcieliła się Weronika Staros (kl.VIII) a Świętego Józefa zagrał Wojciech Filipowicz (kl.VIII). Malutkie Dzieciątko z dumą spoglądało na młodych aktorów wspaniale prezentujących się na tle iluminacji świetlnej – imitującej rozgwieżdżone niebo nad stajenką. Świętą Rodzinę otoczyło grono aniołków, do szopki przybyli również trzej królowie i pastuszkowie. Wszyscy oddali narodzonemu Jezusowi pokłon oraz złożyli dary. Widzowie ulegli magii występów uczniów, a na twarzach obserwatorów rysowało się wzruszenie. Artyści z dużym zaangażowaniem i przejęciem, perfekcyjnie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Zdumienie i zachwyt publiczności wywołały również  wykonania kolęd i pastorałek.  Pani dyrektor Longina Głowala złożyła serdeczne podziękowania dla Janiny Rudzkiej, Anny Majsterek i Krzysztofa Szostaka za serce i trud włożony w przygotowanie występu oraz wyłuskanie z naszych uczniów ukrytych talentów. W dalszej części został odczytany fragment Pisma Świętego przez ks. Marcina Budzyńskiego, po czym wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się jednocześnie opłatkiem – symbolem pojednania. Na zakończenie Pani dyrektor i księża złożyli wszystkim obecnym życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2020. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, wszystkim obecnym występ szkolnych artystów bardzo się podobał. Wieczór ten na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów i ich rodzin. W całym tym zgiełku dzisiejszego świata nie możemy zapomnieć, że to z powodu Małego Jezusa, który przyszedł na świat, się spotykamy. Niech składane życzenia zdrowia, uśmiechu, życzliwości i błogosławieństwa Bożego, towarzyszą nam, na co dzień, by żyło nam się lepiej. (J.R.)