Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

12 października w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W tym dniu uczniowie klasy 7 zaprezentowali scenki zachęcające do nauki języków obcych. Społeczność szkolna dowiedziała się jak słowo ‘dzień dobry”, dziękuję” jest wymawiane w różnych językach. Julia Jaworska zaśpiewała piosenkę „The Lazy Song” z repertuaru Bruno Mars, młodsi uczniowie recytowali wiersze promujące naukę języków obcych. Dodatkową atrakcją były prezentacje przygotowane przez chętne osoby z klasy 7 i 8 o Anglii, Niemczech i Rosji. W ramach Europejskiego Dnia Języków organizatorzy przeprowadzili konkursy : „Najpiękniejsza recytacja wiersza promującego naukę języków obcych”, „Najpiękniejszy plakat obcojęzyczny”(własnoręcznie wykonane plakaty ukazujące najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw). Tego dnia uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków obcych i promować kulturę innych krajów. Nawet jeden uczeń z klasy 7 obiecał, że w tym roku szkolnym więcej przyłoży się do nauki języka angielskiego. Trzymamy kciuki! Święto języków zostało zorganizowane przez p. Katarzynę Pietrzak i p. Iwonę Pieniak. (I.P.)