DSC02291 DSC02296 DSC02298 DSC02300 DSC02302

26 lutego odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie pani bibliotekarka ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książki i dzienniczki lektur do systematycznego uzupełniania.
Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a pierwsza wypożyczona książka powinna zostać na długo w pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroczystości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.