Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 21 października 2022 r.  odbyła się  uroczystość Ślubowania i Pasowania na  uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne i niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez, które  odbywa się tradycyjnie jak co roku w październiku. W apelu udział wzięli  wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice. Po prezentacji części artystycznej  pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach w podniosłej atmosferze przed pocztem flagowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Aktu  pasowania  na ucznia Szkoły Podstawowej w Sokole dokonał dyrektor  Krzysztof Szostak – przez symboliczne dotknięcie ramienia każdego dziecka -dużym ołówkiem. Uczniowie z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.  Po części oficjalnej pierwszaki z rodzicami w obecności dyrektora, starszych kolegów, koleżanek i nauczycielek   posadzili krzew ozdobny na terenie szkoły. Pełni wrażeń w towarzystwie wzruszonych rodziców uczniowie klasy pierwszej i zaproszeni goście udali się do klasy na słodki poczęstunek. (K.Staniak)