Warsztaty terapeutyczne w Łucznicy

12 października 2010r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor D. Wiśnicką  oraz wychowawcą panią K. Napora wzięli udział w wyjeździe do Łucznicy. Towarzyszyli im uczniowie z sąsiednich szkół-Anielowa i Gończyc. Wyjazd ten został zorganizowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Gminy w Sobolewie. Stowarzyszenie „Akademia Łucznica” przygotowało dla uczniów dwa warsztaty: rzeźba w korze oraz makrama. Zarówno pierwsze jak i drugie zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym powodzeniem. Oprócz udziału w warsztatach uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących nałogów: alkoholizmu, nikotynizmu, narkomanii oraz dopalaczy prowadzonych przez pana Lecha Zakrzewskiego-muzyka zwanego „bardem Podlasia”. Kilkugodzinne zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewaniem przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek. Wspaniała pogoda, ciekawe zajęcia oraz malownicze położenie dworku w Łucznicy sprawiły, że wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.