Wieczór andrzejkowy

Dawniej większość wróżb miała na celu odsłonięcie tajemnic matrymonialnych, czyli dotyczących przyszłych partnerów życiowych. Wróżebnym był wieczór 24 listopada, kiedy to św. Katarzyna zaspokajała ciekawość młodzieńców, kilka dni później zaś, św. Andrzej pomagał poznać przyszłość dziewczynom. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.

Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe. Tak było również w naszej szkole, gdzie z tej okazji oprócz dyskoteki, Samorząd Szkolny przygotował wiele zabaw z wróżbami. Rodzice współuczestniczyli w tej zabawie przygotowując słodki poczęstunek.

2 odpowiedzi na Wieczór andrzejkowy

1. malina pisze:

to było świetne;D

2. malina pisze:

chcemy wiedzej takich zabaw ;D było świetnie

Możliwość komentowania została wyłączona.