Wielkanoc w naszej szkole

Wielkanoc jest to święto upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest najstarsze i najważniejsze ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Wywodziło się z żydowskiej paschy. Wielkanoc jest świętem ruchomym, co roku przypada w inny dzień marca lub kwietnia. Od dnia Wielkanocy zależą inne święta ruchome. Okres kościelny wielkanocny trwa od niedzieli św. Trójcy. Wielkanoc jest poprzedzona Wielkim Postem 40- dniowym, którego ostatni tydzień nazywa się Wielkim Tygodniem. Okres ten to czas wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń. Dnia  12 kwietnia 2022r. tuż  przed wielkanocną przerwą świąteczną przy pięknie wystrojonym stole spotkali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi, by wspólnie złożyć sobie życzenia, podzielić się jajkiem i przypomnieć sobie o zwyczajach, obrzędach i tradycjach wielkanocnych oraz o znaczeniu potraw w wielkanocnym koszyczku. Apel przygotowali uczniowie klasy VIII zaś ozdoby z wielkanocnego stołu uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Wiśnickiej wykonywali na zajęciach plastycznych. Mamy nadzieję, że święta Wielkiej Nocy przyniosą wiele radości, miłości i uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych. (A.M)