Wigilia szkolna

Nadszedł czas, kiedy składamy sobie życzenia i dzielimy się białym, kruchym opłatkiem, który jest też symbolem wielkiej nadziei. Dnia 20 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem pracowników szkoły, obecnie pracujących oraz tych, którzy przebywają na emeryturze, rodziców, uczniów i przedszkolaków. O wspólną wędrówkę do Betlejem, zatroszczyli się uczniowie klas I – III prezentując wzruszający taniec  z lampionami do utworu ,,Noel”, przygotowany przez Panią Dorotę Wiśnicką. W niecodziennych  biblijnych strojach przedszkolaki zaśpiewały pastorałkę ,,Nie miały aniołki choinki na święta”. Uczniowie naszej szkoły  pod  kierunkiem Pani Janiny Rudzkiej  przygotowali piękne jasełka pod  hasłem ,,Cicha noc”, które były przeplatane   śpiewanymi kolędami. Przedstawienie podzielone było na trzy sceny: oczekiwanie, pałac Heroda oraz stajenka betlejemska. Młodzi aktorzy zachwycili wszystkich  nie tylko swym wyglądem ale również zaangażowaniem i powagą podczas całego spotkania. Choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszej szkole po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według świętego Łukasza, życzeniach od Pana dyrektora Krzysztofa Szostaka wszyscy odśpiewali kolędę ,,Wśród nocnej ciszy” i podzielili się opłatkiem. Pan dyrektor dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie opłatkowe miało taki właśnie podniosły a zarazem rodzinny charakter. Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom konkursów: Konkurs na najpiękniejszą choinkę 3D, Konkurs wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych w rodzinie, Konkurs na kartę bożonarodzeniową  w języku angielskim i niemieckim. Gratulacje dla wszystkich dzieci. Atmosfera zbliżających się świąt udzieliła się wszystkim, wszak za kilka dni piękne Święta Bożego Narodzenia, lubiane przez dzieci i dorosłych. (J.R)