Wycieczka do Lublina

30 stycznia uczniowie klas II-VII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W pierwszej kolejności odbyli emocjonującą podróż przez gorące piaski pustyni, wezbrane wody Nilu i żyzne doliny Egiptu na wystawie Magia Starożytnego Egiptu, zorganizowanej na Lubelskim Zamku. Przemierzając kręte korytarze niczym archeolodzy w grobowcach faraonów, odkrywali tajemnice trwającej kilka tysięcy lat cywilizacji egipskiej. Wystawa jest podzielona tematycznie na kilka stref, obrazujących historię, życie codzienne i wierzenia starożytnych Egipcjan. Zamiast tablic informacyjnych oglądali grafiki ścienne, wzorowane na płaskorzeźbach i malowidłach zdobiących dawne grobowce. Przewodnikami po wystawie były czerwone skarabeusze, za którymi podążaliśmy, by nie zgubić się w tym niebezpiecznym labiryncie oraz piękne opowieści pań oprowadzających. Kolejny punkt programu to Kaplica Trójcy Świętej , jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Polichromia pokrywająca niemal całą powierzchnię sklepień i ścian została ufundowana przez króla Władysława Jagiełłę. Wszystkich zachwyciło bogactwo fresków oraz sposób ich wykonania. Kaplica jest zabytkiem wpisanym na listę UNESCO. Ponieważ zaczął padać śnieg, pominęliśmy spacer po Starym Mieście i zwiedzaliśmy Lublin z okien autokaru. Udaliśmy się również na Majdanek aby zobaczyć z bliska Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady w Lublinie. Po tej smutnej wizycie udaliśmy się do Cinema City w Galerii Plaza. Przed rozpoczęciem seansu filmowego udało się niektórym uczniom zrobić całkiem niezłe zakupy, które wynagrodziły brak parków rozrywki na wycieczce. Niektórzy uczniowie przekonali się również , jak działają salony gier dla dzieci i jak łatwo można zostać oszukanym. Myślę, że to też jest jakaś nauka na przyszłość. Po zjedzeniu olbrzymich ilości popcornu i obejrzeniu filmu ”Pimi z Krainy Tygrysów” udaliśmy się w drogę powrotną posilając się tradycyjnie w McDonald’s. /D.W/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.